Yanık ve Yara İzi Ekimi

Pek çok farklı sebebe bağlı olarak kaş ekimi, saç ekimi gibi kıl kökü naklini gerekli kılan uygulamalar tercih edilebiliyor.Yanık ve yara izi ekimi de bu kapsamda değerlendireceğimiz uygulamalardan bir tanesidir. Yanık ve yara izi ekimi nedir ne değildir konusuna geçmeden önce uygulamanın ne kadar çok tercih edildiğinden söz edelim. Çeşitli kazalar sonucu ortaya çıkan yaralar ya da yine benzer şekilde oluşan yanık izleri, ilgili bölgede kıl ya da saç çıkmaması sonucunu doğurabilir. Bu da istenmeyen görüntülerin oluşması anlamına geliyor. Hatta çoğu zaman sosyal yaşamı da etkiliyor ve istenmeyen hatıralar bırakabiliyor bu izler. Dolayısıyla da yanık ve yara izi ekimi, bu tür uygulamaların en önemli kısmı dahi olabilir. Yanık ve yara izi ekimi nedir, yanık ve yara izi ekimi nasıl yapılır sorularına geçerken son olarak hatırlatalım ki, bu tür uygulamalar hayatımızı güzelleştirir. Hiç korkulacak bir durum ile karşı karşıya kalmadan harika sonuçlar elde edilebilir. Bunu uygulamanın detaylarında görebiliriz.

Yanık ve Yara İzi Ekimi Nedir?

Yanık ve yara izi ekimini tanımlarken, yanık ya da yara izinin ortadan kaldırılmadığını sadece kamufle edildiğini belirtmemiz gerek. Yanık ve yara izi ekimi, temel bir anlatımla hasarlı bölgeye sağlıklı saç köklerinin nakledilmesidir. Bu sayede de izler gizlenmekte, doğal bir görünüm elde edilmektedir. Yanık ve yara izi ekiminde öncelikle hasarlı bölgenin kontrol edilmesi gerekmektedir. Derinin durumu ve o bölgedeki dolaşımın durumu kontrol edilmelidir. Buna uygun olarak bir müdahalede bulunulacak, yanık ve yara izi ekimi gerçekleştirilecektir. Saç ekiminde tercih edilen FUE yöntemi, yanık ve yara izi ekiminde de tercih edilmektedir. Bu sayede uygulama sadece 1 – 2 saatinizi alacak, hızla tamamlanacaktır. Sizi görsel olarak rahatsız eden ve psikolojik olarak etkileyen bu sorun, yanık ve yara izi ekimi ile kolayca ortadan kaldırılabilir. Lokal anestezi eşliğinde gerçekleşen yanık ve yara izi ekimi, konforlu bir uygulama süreci sunar. Bu da yanık ve yara izi ekimi yaptırmakta korkacak hiçbir şey yok demek. Konforlu bir operasyonun ardından ise sadece birkaç gün içerisinde günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Yanık ve yara izi ekimi, böylesine basit bir süreçle sonuçlanabiliyor. Tabi bir de operasyon sonrasında sizi neler beklediğinden söz etmemiz gerek. Yanık ve yara izi ekimi operasyonunun ardından çok yorucu olmayan ancak biraz dikkat ve özen isteyen bir süreç sizi bekliyor.

Yanık ve Yara İzi Ekimi Sonrası Süreç

Temelde alınan saç köklerinin farklı bir bölgeye nakledilmesi işleminden söz ediyoruz yanık ve yara izi ekimi ile… Bu operasyon, kişinin mevcut durumuna göre farklılıklar gösterecektir. Ancak genel olarak yanık ve yara izi ekimi, bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak 1 – 2 saat sürmektedir. Yanık ve yara izi ekimi sonrasında ise 10 günlük süre sonunda, oluşan kabuklar dökülecektir. Bundan sonra takip eden 3 hafta içerisinde ise ekimi yapılan saçlarda dökülmeler olacaktır. Yanık ve yara izi ekiminde bölgesel olarak ya da bölgenin tamamında dökülmeler gözlenebilir. Bu telaş edilmemesi gereken bir durumdur. Yanık ve yara izi ekiminde görülen olağan bir süreç olduğundan endişe edilmemelidir. Dökülen saçlar 3 ay gibi bir süre sonunda yeniden çıkmaya başladığında gerçek sonuçlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Kısa süre sonra yanık ve yara izi ekimi operasyonunun muhteşem sonuçlarını tam anlamı ile gözlemleyebilirsiniz. Hasarlı bölgenin tamamen kapanmış olması sizi son derece memnun edecektir. Yanık ve yara izi ekiminin ardından gelen bu süreç sonunda sosyal yaşamınızdaki sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Günlük yaşamınıza dönüşünüz ise operasyon ile aynı gün dahi olabilir. Bazı durumlarda ise bu süre 1 – 2 günü bulabilir. Bunun için bir uzman ile görüşüp yanık ve yara izi ekimi hakkında detaylı bilgi almanız gerekir. Özel durumunuza uygun olarak bilgi verilecek ve yanık ve yara izi ekimi sürecinden detaylıca bahsedilecektir.

Kimler Yanık ve Yara İzi Ekimi Yaptırabilir?

Saç ve sakal gibi bölgeler, herkesin gözü önünde olan, iletişim halinde olduğumuz herkesin dikkatini çeken bölgelerdir. Bu bölgelerde yer alan yara ve yanık izleri ise son derece can sıkıcı olmaktadır. Hele de genç yaşlardan bahsediyorsak, sosyal yaşamı olumsuz etkileyen, psikolojiye zarar veren bir durum ortaya çıkmaktadır. Yanık ve yara izi ekimi ile bu sorun ortadan kalkmakta, her yaştan birey daha mutlu olduğu bir sosyal yaşama dâhil olmaktadır. Çeşitli sebepler ile oluşan yaralar ve de özellikle yanıklar, saç ve sakal çıkmamasının önemli bir sebebidir. Ancak izlerin boyutu ve de hasar oranı farklı yanık ve yara izi ekimi süreçlerini gerekli kılabilir. Herkes tercih edebileceği ve yaptırabileceği yanık ve yara izi ekimi, asıl söz konusu bölgenin incelenmesi ile şekillenecek bir işlemdir. Bu yüzden siz de yaptırabilirsiniz ancak bir uzman ile görüşüp uygunluğunuzu öğrenmeli ve sürecin detayları hakkında bilgi almalısınız. Bu sayede sorunsuz bir yanık ve yara izi ekimi süreci sonunda harika bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Neden Yanık ve Yara İzi Ekimi Yaptırılmalı?

Bu sorunun aslında pek çok cevabı var. Ancak her şeyden önemlisi, yani en önemli cevap, kişinin yaşam kalitesidir. Çünkü yanık ve yara izi ekimi, sosyal yaşamda tepkiler ya da meraklı bakışlar ile karşılaşmanızın önüne geçer. Göz önünde olan yaralar, bulunduğunuz her ortamda meraklı bakışlar ile karşılaşmanız demektir. Bunun önüne geçmek ise yanık ve yara izi ekimi ile son derece kolay. Diğer taraftan meraklı bakışlar ve sorular, belli bir sürenin sonunda psikolojik anlamda sıkıntı vermeye başlayabilir. Çekingenlik, soyutlanma, sosyal ilişkilerde sıkıntılar ve en önemlisi özgüven problemleri ortaya çıkabilir. Özellikle de genç yaşlardan söz ediyorsak, bu durum son derece ciddi bir problemin varlığını işaret eder. Yanık ve yara izi ekimi gibi basit bir operasyon mevcutken, tüm bu sıkıntılara katlanılması yersiz olacaktır. Yanık ve yara izi ekimi, sadece 1 – 2 saat süren ve riskleri neredeyse olmayan bir işlem. Yani yanık ve yara izi ekimi ile büyüttüğünüz nice sorun sadece 1 – 2 saat içerisinde ortadan kalkabilir. Bu durumda bu sıkıntılara katlanmanızın hiçbir anlamı yok. Yanık ve yara izi ekiminin kişiye göre değişen prosedürleri hakkında bilgi alıp en kısa sürede siz de sosyal yaşamınızı yeniden şekillendirecek bu operasyonu yaptırabilirsiniz. Yanık ve yara izi ekimi, bazen bazı durumlarda yaşam kalitesinin tam adı olabilmektedir. Bahsettiğimiz sıkıntıları yaşamaya başladıysanız zaten yaşam kalitenizi düşürmüşsünüz demektir. Yanık ve yara izi ekimi ile yine eski standartlarınızı yakalayabilirsiniz. Yani yanık ve yara izi ekimi, saç ve sakal ekimi gibi işlemler arasında özel ve daha farklı bir konuma sahiptir. Büyük bir problemin basit bir çözümü olarak karşımıza çıkan yanık ve yara izi ekimi, bir uzman ile iletişime geçerek kısa süre içerisinde yaptırabileceğiniz bir işlemdir. Siz de daha sorunsuz bir görünüme sahip olmak için ve özgüveninizi yükseltmek için yanık ve yara izi ekimi yaptırabilirsiniz. Zaman kaybetmeden harekete geçin, yanık ve yara izi ekimi hakkında detaylı bilgi alın.

 

Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar. Bu sitede yer alan bilgiler hiç bir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; Reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email