Oksijenli Saç Ekimi

   Sosyal yaşamı büyük ölçüde etkileyen ve yaşam kalitesini düşüren sorunların başında saç problemleri geliyor.

   Saç ekimini gerekli kılan pek çok farklı problem söz konusu olabilir. Hem çeşitli sebeplere bağlı olarak farklı yaş gruplarında görülen saç dökülmeleri, hem de yara ve yanık izlerinin yeni saç çıkmasına izin vermemesi Oksijenli saç ekimi uygulamasını gerekli kılabilir. Oksijenli saç ekimi bu tür sorunların en önemli çarelerinden biri. Teknolojinin, tıp ile birlikte hızla gelişmesi, bugün bize çok sayıda tedaviyi sunuyor. Son yıllarda bunun önemli bir örneği olarak karşımıza çıkan Oksijenli saç ekimi uygulaması ise hızla en çok tercih edilen uygulama halini geldi. Bugün eğer daha net sonuçlar istiyor, saç ekimi uygulamasının başarılı olma ihtimalini artırmak istiyorsanız Oksijenli saç ekimi sizin için doğru seçim olabilir.

   Biraz daha teknik detaylardan bahsedecek olursak Oksijenli saç ekimi, kıl kökü naklinde iyileşme süresinin kısaltılması olarak adlandırılabilir. Saç ekimi genel olarak saçların daha yoğun olduğu bölgelerden alınan saç köklerinin, daha seyrek olan bölgelere nakledilmesi işlemidir. Saç köklerinin yeni yerinde varlığını sürdürmesi, hem doğal sonuçların elde edilmesini sağlar, hem de en sağlıklı sonuçları elde etmemizi sağlar. Bu yüzden de en çok tercih edilen yöntemdir. Özellikle saç dökülmesi ile baş etmeye çalışanların tercih edeceği bu yöntem, erkekleri yakından ilgilendiriyor. Erkeklerde hem erken yaşlarda hem de ilerleyen yaşlarda sık sık görülen saç dökülmesi, Oksijenli saç ekimi uygulamasını gerekli kılabiliyor. Genetik faktörlerden çevresel etkenlere kadar pek çok etkenin devreye girdiği bu sonuçta, saç ekimi uygulaması ile son derece doğal sonuçlar alınabiliyor. Oksijenli saç ekimi kavramı ise sonuçları daha hızlı görmemizi sağlıyor. Dolayısıyla son zamanların en önemli imkânlarından biri olarak düşünülebilecek Oksijenli saç ekimi tercihiniz olmalıdır. Bu imkânı sunan merkezlerin de sayılı olduğu unutulmamalıdır. Peki, biraz daha yakından bakacak olursak nedir bu Oksijenli saç ekimi?

Oksijenli Saç Ekimi Nedir, Ne Değildir?

   Oksijenli saç ekimi kavramı özellikle son zamanlarda dikkatleri çekiyor. Saç ekimi uygulamasını biliyoruz; kişinin kendi kıl köklerinin yoğun olan bir bölgeden dökülme yaşanan bir bölgeye nakledilmesi işlemidir kısaca. Greft nakli olarak da ifade edilen bu transplantasyon işlemi, büyük başarı oranları ile karşımıza çıktığından çokça tercih edilmektedir. Tüm saç ekimi uygulamalarında en önemli nokta ise kıl köklerinin kan dolaşımı ile buluşmasıdır. Bu sayede kıl kökleri hızla uyum yakalamaya başlar. Kısacası nakledilen dokunun hızla kan dolaşımı ile tanışması gerekiyor. Bu da aslında oksijen ile buluşma demektir. Oksijenli saç ekimi kavramı da buradan geliyor. Oksijen Tedavisi adı verilen uygulama ile saç ekimi sonrası iyileşme süreci oldukça hızlandırılmaktadır. Normal şartlarda ortalama 15 gün süren iyileşme 9 güne kadar düşmektedir. Bu tedavi ile dokunun hızla oksijene ulaşması sağlanır. Sonuç olarak ise biz bugün Oksijenli saç ekimi uygulaması olarak biliyor ve çokça tercih ediyoruz. İyileşme sürecini kısaltan Oksijenli saç ekimi gibi özel bir uygulamanın tercih edilmemesi pek de mümkün değil. Üstelik Oksijenli saç ekimi uzman ellerde kolayca gerçekleştirilebilir.

Oksijenli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

   Oksijenli saç ekimi, başarı oranlarının yüksek olduğu iyi bir alternatif. Uygulama şekli ise merak konusu. Aslında en çok merak edilen kısım saç ekimi değil de Oksijenli saç ekimi kavramının sebebi olan oksijen uygulaması. Aslında oksijenli saç ekimi uygulamasında son derece basit bir süreç işliyor. Oksijenli saç ekimi yaptırmaya karar verdiğinizde uzman hekiminiz ile detayları görüşmeli ve oksijen uygulaması kısmını dert etmemelisiniz. Bu uygulamada ilk iş olarak kulak arkasında yer alan verimli kıl kökleri alınır ve besleme sıvısında bekletilir. Bu uygulama kıl köklerinin daha da kuvvetlenmesini sağlar. Ardından ise uzmanlar ön alın çizgisini belirleyerek, kasların yer almadığı bu bölgede saç ekimi için kanalları hazırlar. Bundan sonraki adım ise sizin dinlenmeye alınmanızdır. Siz yemeğinizi yiyip, çayınızı kahvenizi içerken uzmanlar son kontrolleri yaparlar. Bunun ardından ise büyük faydalara sahip oksijen tedavisine ve saç köklerinin yerleştirilmesi aşamasına geçirilir. Oksijen uygulaması hem iyileşmeye katkıda bulunuyor, hem büyüme faktörlerini ve kök hücreleri etkiliyor. Dolayısıyla Oksijenli saç ekimi yapıldığında da kıl köklerinin tutunmasını kolaylaştırıyor. Hem kan temizlenmiş oluyor hem de insanın daha rahat nefes alması mümkün oluyor. Oksijenli saç ekimi uygulamasının önemini işte bu noktada görebiliyoruz. Yeri değiştirilen kıl kökü, yani Oksijenli saç ekimi gerçekleştirilen doku, yeni yerine uyum sağlayabilmek ve fonksiyonlarını gerçekleştirmek için oksijene ihtiyaç duyar. Oksijen uygulaması ile yoğun bir şekilde oksijene maruz kalacağı için ise kolayca fonksiyonlarını yerine getirmeye başlayacaktır. Yani Oksijenli saç ekimi uygulaması, saç ekiminin büyük bir başarı ile gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bir de doktorlarınızı vereceği ilaçlar ve özel şampuanlar uygulamanın daha da başarılı olmasını sağlar. İşlemin ardından 15 gün sürekli iletişim halinde olduktan sonra, 6 ayda bir sürekli iletişim halinde olarak saçlarınızın durumunu hekiminiz ile görüşebilecek olmanız ise cabası. Saçlarınızın garanti belgesini alarak ayrıldığınız merkez, size hayatınızın yeni aşamasını armağan edecektir. Tüm bunların yanı sıra Oksijenli saç ekiminin kimlere uygulanabildiği ise bir diğer merak edilen konu.

Oksijenli Saç Ekimi Kimlere Yapılabilir?

   Saç dökülmesi ile karşı karşıya olanların Oksijenli saç ekimi ile tanışmasının ardından akla ilk gelen soru bu oluyor. Oksijenli saç ekimi kimlere yapılabilir, kimler bu uygulamadan faydalanabilir. Aslında bu uygulama için herhangi bir sınırlama söz konusu değil. Bu ancak yapılan operasyonun detayları ile ilgili olabilir. Yani Oksijenli saç ekimi yaptırmak istiyorsanız öncelikle bir uzmanla görüşerek işe başlamalısınız ve bu isteğinizi dile getirmelisiniz. Sizin için uygun olması durumunda Oksijenli saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç ekimi, geniş bir yaş aralığında uygulanabiliyor ve genel olarak aynı yaş aralığında Oksijenli saç ekiminin de mümkün olduğunu görüyoruz. Ancak bazı özel durumlarda uygun görülmeyebilir. Bunu da hekiminiz dile getirecektir. Dolayısıyla sizin öncelikli olarak yapmanız gereken Oksijenli saç ekimi uygulaması için bir uzmanla görüşmek ve onun yönlendirmeleri ile hareket etmek olacaktır.

Oksijenli Saç Ekimine Neden İhtiyaç Duyulur?

   Hem genç yaşlarda hem de ileri yaşlarda saç dökülmesi ve kellik can sıkıcı olmaktadır. Hem psikolojimizi etkileyen, hem de sosyal yaşamımıza etki eden bu sorunu ortadan kaldırmak çok önemli. Oksijenli saç ekimi uygulaması, bu tür önemli bir sorunun ortadan kaldırılmasını hedefliyor ve geniş yaş aralığında uygulama alanı bulabiliyor. Oksijenli saç ekimi, özellikle genetik veya çevresel faktörler sebebi ile saç dökülmesi yaşayanlarda uygulanıyor. Saçların tamamı dökülmemiş ve belli bölgelerde dökülmeler varsa, yoğun olan bölgelerden alınan kıl kökleri kolayca kelliğin başladığı bölgelere, Oksijenli saç ekimi uygulaması ile nakledilebiliyor. Diğer taraftan Oksijenli saç ekimi uygulamasına ihtiyaç duyanlar çeşitli yara ve yanık izlerine sahip olanlar olabilir. Bu kişiler yaraların dikkat çekici olmasından rahatsızlık duyarlar. Oksijenli saç ekimi ise yaranın tedavi edilmesini sağlayamasa da saçlar sayesinde kamufle edilmesini sağlayabilir. Bu yüzden de bu tür özel durumlarda Oksijenli saç ekimi mucizevi bir çözümdür.

   Sosyal yaşamda yaşadığınız sıkıntılardan kurtulmak, hayatınıza değer katmak ve de daha mutlu olmak için siz de Oksijenli saç ekimini tercih edebilirsiniz. Üstelik Oksijenli saç ekimi, kolayca gerçekleştirilebiliyor. Yani Oksijenli saç ekimi sizi zahmete sokmaz, en kısa sürede iyileşmenizi sağlar. Son derece kolay ve sağlığınız açısından pek çok faydayı barındıran Oksijenli saç ekimi uygulaması, biz uzman tarafından gerçekleştirildiğinde muhteşem bir fırsattır.

Saç Ekimi Fiyatlarına Etki Edecek Unsurlar Nelerdir?

* Saçların kalitesi saç ekiminin fiyatlarını belirleyecek unsurların başında gelmektedir.
* Saçların doğal bir görünüme kavuşması için, ne kadar sıklıkta nakil edilmesi gerektiği belirlenmelidir.
* Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin ne kadar saça ihtiyaç duyduğu belirlenmelidir.
* Ekimi yapılacak saç köklerinin sayısı belirlenmelidir.
* Saç ekimi sırasında hangi yöntemin uygulanması gerektiği belirlenmelidir.
* Saç ekiminin nerede, hangi klinikte ya da hastanede yapılacağı belirlenmelidir.
* Saç ekimini yapacak doktorun uzmanlığı fiyatların belirlenmesinde ve yapılan işlemin başarısında etkili bir unsurdur.
* Saç ekiminin yapılacağı dönemde buna olan talep fiyatları etkileyen unsurlar arasındadır.
* Saç ekimi öncesinde kişiye yapılacak tahlil ve tetkikler fiyat unsuruna etki edecektir.

   Saç ekimi fiyatları her yıl farklılık gösteren özelliklere sahiptir. Bu alanda yeni cerrahi girişimlerin olması fiyatlarda değişimlere neden olan önemli bir unsurdur. Saç ekiminin ortalama fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir unsur olarak kabul edilen konuda, saçların ekimi sırasında nasıl bir emek verileceği ve buna harcanacak zamanın doğru değerlendirilmesidir. Ayrıca saç ekim fiyatlarının bunun uygulanacağı merkezle ve saç ekimini yapacak doktorun özelliklerine göre değişim göstereceği bilinmelidir.

2022 Saç Ekimi Fiyatları

   2022 yılının gelmesi ile birçok hizmetin fiyatı değiştiği gibi saç ekimi fiyatları da değişiklik göstermiştir. Fiyatlar yukarıda da belirtildiği gibi ekim yapılan merkezin olanaklarından, ne kadar ekim yapılacağına kadar birçok faktörle birlikte değişebilmektedir. Bu noktada en iyi sonuçları almak için merkez seçimine göstermeniz ve saç ekimi operasyonunu alanında uzman doktorlara yaptırmanız gerekmektedir.

Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar. Bu sitede yer alan bilgiler hiç bir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; Reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email