FUE Kaş Ekimi

Özellikle kadınların kaşları ile mücadelesi takdire şayandır. Çünkü modaya göre kaş şekli de değişir, bakım için pek çok şey yapılır ve hatta makyajda da kaşlar için özel ürünler kullanılır. Bu süreç gayet sorunsuz ama kaşların modaya uygun olarak çok ince alınması ya da çeşitli etkenler ile dökülmesi kaş problemlerini ortaya çıkarıyor. Kaş ekimi uygulaması da bu noktada hayatımıza giriyor. Kaç ekimi, haddinden fazla ince alınmış kaşların yeniden çıkmaya başlaması ya da dökülen kaşların yerinin doldurulması amacı ile uygulanan bir işlemdir. Bugün yeniden kalın kaşlar moda haline gelirken, pek çok kişinin kaş ekimi için uzmanlara başvurduğu görülüyor. Kaş ekimi bu durumda gerçekten de harika bir çözüm olmaktadır. Çünkü sadece 1 – 2 saatlik bir kaş ekim işlemi söz konusu. Kaş ekimi istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlıyor. Peki, kaş nakli ya da kaş ekimi adı verilen bu işlem nasıl gerçekleştirilir?

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, pek çok kişi için bir gereklilik olabilmekte. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, pek çok kişi bu uygulamaya ihtiyaç duyabiliyor. Kaş ekiminin nasıl yapıldığı ise merak konusu… Hemen bu soruya bir cevap getirelim. Kaş ekiminde kullanılacak olan kıl kökleri kişinin ensesinden alınır ve böylece kendi dokusu kullanılmış olur. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen kaş ekiminde FUE tekniği kullanılır. Bu durumda da ağrısız acısı olarak 1 – 2 saatlik bir işlem ile kaş ekimi gerçekleştirilir.

Kaş ekiminde işin teknik kısmı bu kadar basitken, başarılı sonuçlar için tecrübe gereklidir. Uygulamayı yapacak olan uzmanın tecrübesi, daha başarılı sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Çünkü kaş ekiminde dikkat edilecek pek çok önemli nokta var. İyi bir planlamanın yapılması, kaşlara uygun olan köklerin alınması, kaşlara uygun olan yön ve açının verilmesi gibi kaş ekimini başarılı kılacak ve dikkat edilmesi gereken pek çok detay söz konusudur.

Kaş Ekimi Kimlere Yapılabilir?

Kaş ekimi, pek çok kişi için gerekli bir uygulama olabilmektedir. Daha çok kaş görünümü kadınları ilgilendiriyor olsa da çeşitli sebepler ile erkeklerin de bu yönde talepleri olabilmekte. Genel olarak kaş ekimine başvuranların profilini gruplandıracak olursak, en çok başvuranları 3 grupta sıralayabiliriz. Kaş ekimini en çok tercih edenler, ince kaş modasının kurbanı olan, kaşları küstüğü için artık çıkmayan ve bugün trend olan kalın kaş modasını yakalayamayan kadınlardır. Diğer taraftan kaşlarına şekil vermek için çok çaba harcayan, kaşlarını aldıran, kalemle şekil veren ya da tatuaj yaptıran kadınlar kaş ekimi uygulamasında ön plana çıkmaktadır. Son olarak ise kaş ekimini tercih eden üçüncü grup olarak tramvaya bağlı bir şekilde ya da yanık gibi sebepler ile kaşlarını kaybeden kadın ya da erkekleri sıralayabiliriz. Kaş ekimi özellikle bu üç grup için ön plana çıkmaktadır. Bu kişilerin başvuruları doğrultusunda uzmanların yapacağı incelemeler sonrası ise başarılı bir şekilde kaş ekimi gerçekleştirilebilmektedir.

Kaş Ekimi Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Kaş ekimi yaptırmak isteyenlerin önemli bir sorusu da bu yönde olmaktadır. Çünkü kaş ekimi sonrası süreçte bizi nelerin beklediğini bilmek isteriz. Kaş ekimi sırasında köklerin alındığı bölgeyi hemen uygulamanın ertesi gününde yıkayabilirsiniz. Ekim yapılan alanı ise 72 saat sonra yıkayabilirsiniz. Kıl köklerinde doğal bir şekilde ortaya çıkan kan pıhtılarını ise bir seferde yıkamaya çalışmayın. Zaman içerisinde yıkadıkça yavaş yavaş ortadan kaybolacaklardır.

Kaş ekiminin ardından 12 – 15. gün yıkamanın ardından kaşlarınızın mevcut yeni şeklini tam olarak görebilirsiniz. Ancak 2 hafta ile 6 hafta arasındaki süreç sonunda ise ekilen kaşların bir kısmı ya da tamamı dökülebilir. Bu durum sizi korkutmasın. Kaş ekiminde karşılaşılan olağan bir süreçtir. Bu tarihten sonra 4. ve 8. ay aralığında kaşlarınız yeniden çıkmaya başlayacak, üstelik doğal dolgun ve güçlü olacaktır. Dolayısıyla kaş ekiminin bu olağan süreci sizi korkutmamalıdır. Kaş ekimi sonrasında sıklıkla görülen bu dökülmenin ardından kaşlar daha kuvvetli olarak çıkmaya başlar.

Kaş Ekimi Uygulaması Hakkında

Kaş ekimi, sosyal yaşamı etkileyen bir sorunun çözümü olduğu için çok önemlidir. Bugün kadın ya da erkek pek çok kişi bu sorun ile karşı karşıya kalabiliyor. Kaş ekimi ise pratik bir çözüm olmakla birlikte sosyal yaşamda pek çok avantaj sunuyor. Kaşlarınızın biçimsizliği sebebi ile dikkat çekmek zorunda değilsiniz ve de kaşlarınızı biçimlendirmek için her gün çokça zaman harcamanız gerekmiyor. Basit, sadece birkaç saatlik bir uygulama ile harika ve son derece doğal kaşlara kavuşabilirsiniz. Bu imkândan faydalanmak son derece kolay… Bir uzman ile iletişime geçerek işe başlayabilirsiniz. Yapılan incelemeler ile ihtiyaçlarınız belirlenecek ve uygulamanın planlaması yapılacaktır. Genellikle ense kısmından alınan kıl kökleri tercih edilir. Kaş bölgesine uyum sağlayabilecek kıl köklerinin tercih edilmesinden, bu köklerin doğru yön ve şekilde dizilmesine kadar pek çok önemli detayı içeren süreçte tecrübe büyük önem taşır. Uzmanınızın tecrübesine ve bilgisine güveniyorsanız kaş ekimi uygulamasının harika sonuçlar doğuracağına da emin olabilirsiniz.

Kaş ekimi, hem kadınlar hem de erkekler için bir gereklilik olabiliyor. Kadınların kozmetik müdahaleler ile kamufle etme imkânı olsa da erkeklerin bu durumda yapabileceği çok da bir şey yok. Dolayısıyla belki de erkekler için daha büyük bir ihtiyaç olduğunu dahi söyleyebiliriz. Kaş ekimi erkekler için harika bir fırsat olmaktadır bu şartlar altında. Kadınlar açısından ise her gün kaş makyajı yapmak yorucu, sıkıcı ve hatta moral bozucu olabilir. Bu yüzden de sadece 1 – 2 saat sürecek olan kaş ekimi uygulamasını tercih etmek çok doğru bir seçim olacaktır.

Hayatımızı güzelleştirme imkânı sunan kaş ekimi uygulaması fırsatını değerlendirmemek çok da doğru olmaz. Bugün teknolojinin gelişmesi, tıp dünyasının yoğun çalışmaları bize böyle bir imkân sunuyor. Üstelik kaş ekimi, zahmetsiz bir süreç vadediyor. Kaş ekimi sonrasında hiç zorlanmadan normal yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Kaş ekimi sonrası süreç ile ilgili verdiğimiz bilgiler ışığında karşılaşacaklarınız hakkında fikir edinebilirsiniz. Bu yolculuk sorunsuz, korkmaya gerek olmayan ve basit bir süreç olacaktır. Sonuçları ise sizi memnun edecek, yaşamınıza değer katacak, önemli bir problemi ortadan kaldırıcı olacaktır. Sosyal yaşamınızda karşılaştığınız sorunları ortadan kaldırmak, hayatınızı güzelleştirmek ve yaşamınıza değer katıp kendinize verdiğiniz değeri göstermek için siz de kaş ekimi yaptırabilir, üstelik bunun için hemen harekete geçebilirsiniz. İşinin ehli bir uzman ile hemen bu süreci başlatabilirsiniz. Kaş ekimi uygulama için uygun bulunduğunuz takdirde sizin için harika bir fırsat olacaktır.

Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar. Bu sitede yer alan bilgiler hiç bir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; Reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email