DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi tekniğini bir kısım araştırmalar yeni bir saç ekim yöntemi olarak görürken bazı bilimsel kaynaklar bunu yeni bir teknik olarak değil pazarlama taktiği olarak değerlendirildiği gibi, bu uygulamanın FUE tekniğinin implanter ile yapılan bir metodu olduğunu belirtmektedirler.

DHI Saç Ekimi Tekniği İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi tekniği, FUE’den farklı olarak donör bölgesinden alınan saç foliküllerinin ekilecek bölgeye implanterle kanal açılmadan ekilmesi şeklinde gerçekleştirilen bir yöntem olarak açıklanabilir. Çok ince, silindirik ve keskin bir yapıya sahip olan Implanter/Choi iğnesi bir kanal şeklindedir ve saçlar bu kanal boyunca sürülerek iğneye yerleştirilir.

DHI Saç Ekimi Tekniği Aşamaları

Choi implanter kalemiyle yapılan saç ekiminde, saç fölikülleri kalem içine özenle teker teker yerleştirilir, asistanlar bu işlemi yaptıktan sonra ekim için saç köklerini uzman doktora verir.

Doktor da saç köklerini 40-45 derecelik açılarla eker, bunun dışında bir başka nokta da kişinin önceki saçlarının gösterdiği yöne uygun yapılmasıdır.

Choi iğnesine yerleştirilen saç kökleri açı ve yön belirlendikten sonra iğnenin itme özelliğiyle ekim yapılır; operasyonda 2 ila 6 arasında Choi kalemi ile 15-16 arasında Choi ucu kullanılır, kalem uçları farklı ölçülerde olabilir bunu kişinin saç kökü ve kalınlık yapısı belirler.

DHI saç ekimi yönteminin FUE metodundan farklı avantajları ve dezavantajları bulunur.

DHI Tekniği Avantajları

Öncelikle uzmanlar tarafından belirtilen avantajlarından bahsedelim:

  • Saç köklerinin doku dışında kalış süresini en aza indirerek ekimi daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirir.
  • Saç köklerinin sağ kalma oranı yüksektir.
  • Kesi alanı daha az olacağından kanama riski en aza iner.
  • Operasyon sonrası daha hızlı iyileşmeyle kişi kısa sürede günlük yaşamına döner.
  • Bu teknikte tıraşsız saç ekimi daha kolaydır.

DHI Tekniği Dezavantajları

FUE yöntemine nazaran dezavantaj olarak bahsedebileceğimiz unsurlar ise şunlardır:

  • Bu yöntemi en iyi şekilde kullanıp uzmanlaşmak için doktor ve ekibi uzun bir eğitim sürecinden geçmelidir.
  • Diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında daha masraflıdır.
  • Ekimi yapacak kişi dikkatli ve yüksek kondisyonda olmalıdır.
  • Saçlı alana ekim yapılması, ekim alanının çok dar olması anlamına gelir eğer yeterli tecrübesi yoksa, bu dar alanda çalışırken Choi uçlarıyla diğer saç köklerine zarar verebilir.

Saç Ekiminde SIFIR Ağrılı Yöntem!

Anestezi uzmanı gözetiminde yapılan sedasyonla saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemleri bile hissedilmez, böylece daha konforlu, acısız ve ağrısız saç ekimi gerçekleşir. Saç ekimi işlemleri zaten çok ağrılı bir işlem değildir, iğne korkusu olan kişiler için daha konforludur. En az düzeyde hissedilen ağrı bu yöntemle neredeyse tamamen sıfıra indirilmiştir.

Sedasyon; kişiye özel ayarlanabilen, etkisi ölçeklendirilebilen, sedatif ilaçlarla tüm reflekslerin korunduğu, derinliği kontrollü olarak ayarlanabilen bir uyku halidir.

Sedasyon çocuklarda bile kullanılabilecek, saç ekiminde ağrıyı sıfır düzeyine getiren bir yöntemdir. Ancak sedasyon istenilmeyebilir bu seçim tamamen kişiye bırakılmaktadır.

Herkes DHI Saç Ekimine Uygun Mudur?

Bu yöntem ilk kez Kore Kyungpook Üniversitesi’nde uygulanmıştır. Araştırma sonuçlarına göre, Choi kalemiyle saç ekimine her hastanın uygun olmadığı görüşüne varılmıştır.

Buna ince telli ve kıvrımlı saç köklerinin implanter ucuna yerleştirilmesi ve ekim sırasında zarar görmesi gösterilmiştir. Sonrasında yapılan çalışmalarda sadece Asyalılara özgü kalın saçlı kişilerde değil daha genel saç tiplerine uygun implanter kalemi üretilmiştir. Bugün kullanılan implanter kalemi 0,64 mm ile 1,0 mm arasındadır.

Bugün gelinen noktada bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında güvenli şekilde Choi uçlarıyla da operasyon yapılmaktadır.

Bu yüzden uzmanlaşmış kliniklerde Choi uçlarıyla yapılan saç ekiminde, etkili, öngörülebilen doğal görünümlü saçlar ele edilmektedir.

Scala Hair Clinic Tedavi Merkezinde uygulanan; doğal, başarılı ve estetik açıdan tatmin edici sonuçların alındığı ‘Saç Ekimi’ hakkında daha fazla bilgi ve destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar. Bu sitede yer alan bilgiler hiç bir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; Reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email