Choi Implanter

Saç yoğunluklarında ortaya çıkan problemler, şiddetli dökülmeler, yara ve yanıklara bağlı sorunlu bölgeler ve de genetik faktörlerle ortaya çıkan kellik, her yaştan birey için önemli bir sorundur. Neyse ki uzmanlar bu sorunların çözümünü sunuyor. Üstelik günden güne gelişen bir teknoloji ve tıp teknikleri ile. Choi Implanter da yeni ve özel tekniklerden biridir diyebiliriz. Tecrübe ve beceri gerektiren, özel merkezlerde uygulanabilen bu yöntem, son derece başarılı sonuçlar veriyor. Choi Implanter son zamanlarda hızla tercih edilirliğini artırmış olan bir seçenek. Çünkü herkes en iyi sonuçları verecek olan yöntemi tercih edecektir. Bu noktada aklınızda Choi Implanter ile ilgili olarak pek çok soru işaretinin oluştuğunu anlayabiliyoruz. Daha fazla uzatmadan hemen detaylara geçelim ve Choi Implanter nedir, ne değildir, avantajları nelerdir hep birlikte görelim. Choi Implanter kısaca en yeni ve oldukça başarılı tekniklerden biri olarak ifade edilebilirken, size hitap edecek yanları nelermiş şimdi göreceğiz. Choi Implanter detayları ise yazımızın devamında yer alıyor.

Choi Implanter Nedir, Ne Değildir?

Saç ektirme düşüncesi olan her yaştan bireyin kulağına çalınan ve merak uyandıran Choi Implanter, yeni bir uygulama ve Choi Implanter için tecrübe çok önemli. Öncelikle Choi Implanter ne değildir kısmı ile başlayalım. Klasik saç ekme yönteminde, saçların ekim sürecinde klasik yöntem olarak Lateral Slit tekniği kullanılır. Bu teknikte ekimden sonra kesi izleri oluşur ve buna bağlı olarak da sık bir ekim gerçekleştirmek mümkün olmaz. Bu durum saç ektirmek isteyenler için bunca zaman katlanılabilir bir durum olarak görülmüştür ve en çok uygulanan yöntem olarak karşımıza çıkar. Choi Implanter ise daha yeni bir alternatif. Choi Implanter tekniğinde, herhangi bir kesi izi oluşmaz. Bundan farklı olarak kanal yöntemi kullanılır. Bu durumda da hem ekim işlemi hem de kanal açma işlemi birlikte yapılarak sık bir saç ekimi gerçekleştirilebilir. Choi Implanter tekniği sayesinde hem saç kökleri zarar görmez, hem daha sık bir ekim gerçekleştirilir, hem de tüm bunlara bağlı olarak kişilerin daha memnun bir şekilde merkezden ayrılması sağlanır.

Choi Implanter ile klasik yöntem karşılaştırıldığında aslında saç köklerinin alınması aşamasında bir farklılık yoktur. İki teknikte de A plus FUE yöntemi kullanılır. Bu sayede sorunsuz bir şekilde kıl köklerinin başka bir yere nakledilmek üzere alınması mümkün olur. Farklılık ise alınan köklerin yeni yerine nakledilmesi noktasında ortaya çıkıyor. Choi Implanter ince kıl köklerinin nakledilmesi aşamasında devreye giriyor ve başarılı sonuç veriyor. Ancak yeniden belirtmekte fayda var ki, Choi Implanter yüksek deneyim gerektiren bir uygulamadır. Yani bazı özel merkezlerde bu hizmeti bulabilirsiniz. Bu uygulamayı yapacak yeterlilikteki uzmanlar ile siz de daha sık, daha gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Choi Implanter Tekniğinin Avantajları

Choi Implanter uygulaması pek çok farklı sebeple, pek çok avantaj sağlamaktadır. Burada da kısaca Choi Implanter tercih etme sebeplerinden bahsedeceğiz. Siz de bu avantajları değerlendirerek Choi Implanter tekniğinin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Sözü çok uzatmadan hemen avantajları sıralayalım ve hayatımıza ne tür kolaylıklar, ne tür avantajlar getirdiğini görelim.

  • Choi Implanter tekniği aslında “No Touch” olarak isimlendirilir. Çünkü saç köküne dokunulmadan gerçekleştirilir. Diğer tekniklere nazaran greft hasarı daha düşük boyutlarda gözlenir ve Choi Implanter hasarı minimuma indirmesi ile dikkat çeker.
  • Yapılan saç ekiminin daha verimli sonuçlar vermesini isteriz değil mi? Yani bir saç ekimi uygulaması yapılacaksa, mümkün olan en gür saçlara kavuşmak isteriz. İşte bu Choi Implanter ile mümkün. Daha sık saç ekimi yapılmasını mümkün kılan yöntem, daha gür saçlara sahip olmanız anlamına gelecektir.
  • Bir de uzmanlar açısından konuya bakacak olursak, Choi Implanter tekniğinde saç köklerinin açı tayini çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu da Choi Implanter’ın önemli avantajlarından bir tanesi…
  • Choi Implanter saç köklerindeki kanama konusunda da avantajlar sağlıyor. Kanama diğer uygulamalar ile kıyaslandığında Choi Implanter’da daha az olmaktadır.
  • Klasik saç ekim uygulamalarında saç diplerinde çukurlar ya da nokta şeklinde izler oluşma ihtimali olabilir. Choi Implanter tekniğinin klasik tekniklerden ayrıldığı bir nokta da burası. Çünkü Choi Implanter sizi bu tür sonuçları minimize eder.
  • Son olarak ise bir avantaj olarak kabul edebileceğimiz doğal sonuçlardan söz edelim. Choi Implanter daha doğal görünen saçlara sahip olmanızı sağlar. Mevcut saçlarınızdan ayrılmayan saçlara sahip olabilirsiniz. Choi Implanter tekniği bu tür avantajlar ile ön plana çıkar.

Kimler Tercih Edebilir?

Choi Implanter son zamanların çok konuşulan tekniği olarak dikkat çekiyor. Ancak yüksek tecrübe sahibi uzmanların ve de merkezlerin tercih edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Kimlerin bu tekniği tercih edebileceği konusuna gelecek olursak, her saç ekim süreci için geçerli olan, dolayısıyla Choi Implanter için de geçerli olan bir şarttan söz edelim. Ergenlik süreci insan yaşamanın özel bir sürecidir. Üstelik bu süreç kişiye göre farklı yaşlara kadar sürebilmektedir. Bu gelişim dönemi tamamlanmadan saç ekimi tekniklerinin hiç biri tercih edilmez. Özel bir durum söz konusu olmadıkça, hiçbir uzman da bunu kabul etmeyecektir. Dolayısıyla Choi Implanter tekniği de ergenlik sürecini tamamlamış yani ortalama 24 yaşını aşmış bireyler için söz konusu olabilir. Bunun dışında ise çeşitli sağlık sorunları ile ilgili incelemeler uzmanınız tarafından yapılacaktır. Choi Implanter, diğer pek çok saç ekim tekniğinde olduğu gibi standart şartlara bağlı olarak gerçekleştirilir. Bu yüzden Choi Implanter bu kadar gündemde ve bu kadar merak ediliyor ancak uzmanların uygun bulduğu kişilerin tercih edebileceği unutulmamalıdır.

Tekniğin Merak Edilenleri

Saç ektirme isteğine sahip olanların merak ettiklerine cevap vermeye çalıştığımız bu yazıda, son olarak belli özel detaylardan da bahsederek konuyu toparlayabiliriz. Şüphesiz ki Choi Implanter’ı tercih edecek olanların soruları en çok operasyona odaklı oluyor. Hemen açıklık getirelim bu konuya. Choi Implant kalemi adı verilen bir aparat kullanılmaktadır. Bu kalem, ucuna iğne takılabilen içi boş ve de pistonlu bir sistemdir. Saç folikülleri bu kalem sayesinde tek tek toplanır ve anında yeni yerine yerleştirilir. Choi Implanter tekniğinin temeli bu uygulamaya dayanır ve bu süreçte hiçbir ağrı ya da sızı hissedilmez.

Choi Implanter böyle basit bir sistem ile uygulanmasına karşın son derece başarılı sonuçlar verir. Yani bunca zaman saç ektirme için boşuna beklediğinizi düşünebilirsiniz. Hem zahmetsiz, hem de acısız bir uygulama olan Choi Implanter ile hayatınızı değiştirebilirsiniz. Daha mutlu, daha özgüvenli olabilir, geleceğe daha aydınlık gözlerle bakabilirsiniz. Çünkü bu tür görünüm ile ilgili sorunlar insan yaşamını ister istemez etkilemektedir. Choi Implanter ise tam da bu noktada hayatınızı güzelleştirecek harika bir fırsat. Siz de Choi Implanter ile ilgili detaylı bilgi almak ve sizin bu teknik için uygunluğunuzu görüşmek için hemen harekete geçebilirsiniz. Tecrübesine güvendiğiniz hekimler ile harika sonuçlar veren bir Choi Implanter uygulaması yaptırabilir, saç ektirme konusunda geç kaldığınızı düşünebilirsiniz.

Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar. Bu sitede yer alan bilgiler hiç bir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; Reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.

Email
Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone
Email